<

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Isparta İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Isparta İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

2018 Yılı Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Güncelleme Tarihi: 08/01/2019

2018 YILI TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZLERİ İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) ; İlimizde ağır ruhsal bozukluğu (şizofreni, psikotik bozukluk, bipolar affektif bozukluk tanısı alanlar vb. ) olan hastalara, toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde psiko-sosyal destek hizmeti vermekte, hastaların takip ve tedavilerin yapılmasını sağlamakta, gerektiğinde evde takip, tedavi ve hasta-aile eğitimi yapmakta ve Şehit Yunus Emre Devlet Hastanesine bağlı olarak çalışmalarını yürütmektedir.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığımızın 06/03/2014 tarih ve 9453 sayılı makam onayı ile yürürlüğe giren “Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri Hakkındaki Yönerge”si gereğince TRSM İl Koordinasyon Kurul Toplantısı 25.12.2018 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü Ek Hizmet Binası Toplantı Salonunda yapılmıştır.

Toplantı gündem maddeleri doğrultusunda; TRSM Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Süleyman KELEŞ tarafından kurum temsilcilerine “Toplum Ruh Sağlığı Merkezinintanıtılması ve 2018 Yılı faaliyetleri hakkında” sunum yapılmış ve bir önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirilmiştir. Kurul üyelerinin görüş ve önerileri alınarak toplantı sonlandırılmıştır.