overlay

2 NİSAN OTİZM GÜNÜ FARKINDALIK ETKİNLİKLERİ

farkındalık.png
2 NİSAN OTİZM GÜNÜ FARKINDALIK ETKİNLİKLERİ

Otizm, belirtileri yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden, etkileşim ve iletişim alanında belirgin gecikme, sapmalar ve kısıtlayıcı ilgi alanları ile kendini gösteren karmaşık gelişimsel bir bozukluktur.

Isparta Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak 2 Nisan Dünya Otizm Günü farkındalık çalışmaları kapsamında 02 Nisan 2017 tarihinde 10:00-17:00 saatleri arasında IYAŞ PARK AVM’de konu ile ilgili stant açılmış, “Otizmin Farkındayız, Onların Yanındayız” sloganı ile vatandaşlarımıza farklı renklerde boyalar ile beze el bastırılarak otizm hakkında farkındalık oluşturulmaya çalışılmıştır. Ayrıca IYAŞ PARK AVM’nin önünde Sağlıklı Yaşam Aracı ile de stant açılmış ve vatandaşlarımıza Otizmle ilgili kısa filmler izlettirilmiş, afişler asılmış ve broşürler dağıtılarak farkındalık oluşturulmaya çalışılmıştır.

Isparta Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak tüm otizmli çocuklarımızın ve ailelerin psiko-sosyal desteğe ihtiyaç duydukları her zaman yanlarında olduğumuzu belirterek bu konuda etkinlik ve çalışmalarımızın devam edeceğini bildiririz.

DETAY