14 Mart Tıp Bayramı’nın 100. yılıkutlamaları
18 Mart 2019

Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, 14 Mart Tıp Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla düzenlenen resepsiyona katıldı. Resepsiyonda Isparta İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet KARAKAYA ile birlikte başarılı hekimler olarak seçilen Yalvaç Devlet Hastanesinden Genel Cerrahi Uzmanı Uzm.Dr. Ragıp İlker AKSOY, Yenişarbademli TSM Pratisyen Doktoru Dr.Şenol UĞUR Teşekkür belgelerini almışlardır.

Türkiye’nin 81 ilinden gelen doktorlarla bir araya gelen Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, “Gece gündüz demeden çalışan, bu kutsal mesleği büyük fedakarlıklarla yerine getiren, mesleğine aşkla bağlı, saygın, onurlu meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı yürekten kutlarım. 14 Mart’ı sadece bir gün, bayram olarak kutlamak yerine, tüm sağlık çalışanlarımızı kucaklıyor ve bu haftayı ‘Sağlık Haftası’ olarak kutluyoruz. Bu yıl Tıp Bayramı kutlamalarının 100. yılı olması münasebetiyle özel bir önem taşımaktadır’’ ifadelerini kullandı.

“Sağlık hizmeti insan odaklı bir hizmettir”

Sağlık çalışanı ve hekim olmanın, başta insanı sevmek ve mesleğine yürekten inanmak olduğunu kaydeden Koca, “Bizler tüm sağlık çalışanları olarak kara gün dostu ifadesinin müşahhas örneği olan bir mesleğin mensuplarıyız. Sağlık çalışanı ve hekim olmak, başta insanı sevmek, mesleğine yürekten inanmaktır. Tıbbiyeli olmak bir ayrıcalıktır. Ne var ki, üstlendiğimiz sorumluluk da o denli ağırdır. Daha azimli, daha uzun soluklu, daha fedakar, daha sevecen ve daha sabırlı olmayı gerektiren bir sorumluluk bu. Bir o kadar da onur verici, gurur vericidir. Bizi biz yapan bilinç, her anı sağlıklı yaşama ve yaşatma sorumluluğu da yükler bize. Sağlık hizmeti insan odaklı bir hizmettir” diye konuştu.

  • ET125 (1).jpg
  • ET125 (2).jpg
  • ET125 (3).jpg