Isparta Şehir Hastanesi açıldı.
26 Nisan 2021

Isparta Şehir Hastanesi açıldı.

Isparta Şehir Hastanesi, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM, Sağlık Bakanımız Sayın Prof.Dr. Recep AKDAĞ’ın da katıldığı törenle 24.03.2017 tarihinde açıldı.

Hastane önünde gerçekleştirilen törende konuşan Sağlık Bakanımız Sayın Prof.Dr. Recep AKDAĞ “sağlık hizmetlerinin her geçen gün daha mükemmel hale geldiğini hep beraber göreceğiz.” dedi.

Sağlık Bakanımız Sayın Prof.Dr. Recep AKDAĞ şehir hastanelerinin ücretli olduğu yönündeki iddialara açıklık getirerek “Şehir hastaneleri kamu hastaneleridir. Bir takım dedikodular üretenler var. Şehir hastanelerinin özel sektör hastanesi olduğu dedikoduları tamamen asılsız ve yalandır. Daha önce hizmet aldığınız devlet hastaneleri hizmetleri nasıl ücret almadan veriyorsa bu hastanelerde de herhangi bir ücret alınmadan sizlere hizmet verilecek. Bu hastaneler sizin hastaneleriniz, Isparta’nın hastanesi Isparta’ya hayırlı olsun.” dedi.

Sağlıkta Dönüşüm ile Türkiye’de birçok olumlu değişime imza attıklarını kaydeden Başbakan Binali YILDIRIM “Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz insan odur ki bu dünyada bırakır eser eseri olmayanın yerinde yeller eser diyerek bir yatakta iki hastanın yattığı koğuş gibi hastane odalarından tamamı tek ya da iki kişilik odaları ile özel hastanelerden daha konforlu ve donanımlı hastanelerde sağlık hizmeti sunulmaya başlanıldığını; Şehir Hastanelerimiz,  Helikopter, Uçak Ambulansı ile sağlık hizmetlerinde özlenen tabloya ulaşıldığını belirterek işte değişimin ispatı Isparta Şehir Hastanesi, işte hizmet bu işte vatandaşa olan sevgi bu. İnsana yücel ki devlet yücelsin anlayışı ile çalışıyoruz.” diye konuştu.

Başbakan’ın konuşmasının ardından Isparta Şehir Hastanesi, törene katılanlar ile birlikte toplu şekilde kurdelenin kesilmesiyle açıldı. Açılışa, Başbakan Yıldırım ve Bakan Akdağ'ın yanı sıra Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Isparta Belediye Başkanı,  Isparta Milletvekilleri de katıldı. Başbakan Binali YILDIRIM ve beraberindekiler açılış kurdelesinin kesimi ardından şehir hastanesini gezdiler.


DETAY

  • et3 (1).jpg
  • et3 (2).jpg
  • et3 (3).jpg
  • et3 (4).jpg
  • et3 (5).jpg
  • et3 (7).jpg
  • et3 (6).jpg