Gebe Bilgilendirme Sınıfları Açıldı...
05 Eylül 2019

Sağlıklı bir hamileliğin sırları anne adaylarıyla paylaşılıyor. Anne adaylarına Gebe Bilgilendirme Sınıfları rehberlik ediyor. Gebelik haftalarına göre eğitim alacak grup belirleniyor ve gebelikle ilgili sorular cevaplanıyor. Belirlenen eğitim günlerinde eğitim verilen anne adayları hamilelikleri süresince karşılaşılan sorunların çözümü, beslenme, hamilelikte gerekli tetkik ve testler, tehlike işaretleri, doğum öncesi ve sonrası yaşanan problemler, psikolojik değişimler, bebek bakımı, bebek banyosu,  doğru emzirme gibi önemli konularda bilgi sahibi oluyor. Anne adayları gebe bilgilendirme sınıflarında buluşuyor. Gebelik süreci ve doğum sonrası dönemi kapsayan her türlü sorularını paylaşma fırsatı bulan anne adayları, bilinçli ve sağlıklı bir doğum süreci yaşıyor. Gebe Bilgilendirme Sınıflarında, ilk gebeliğini yaşayan anne adayları ile tecrübeli anneler bir arada tecrübe paylaşımında bulunurken, hamilelikte ve sonrasındaki psikolojik değişimler hakkında da bilgi veriliyor.

           Isparta İl Sağlık Müdürlüğümüzce ilimizde Merkez 1 Nolu Sağlıklı Hayat Merkezi (eski doğumevi ) ve ilçe Toplum Sağlığı Merkezlerinde  “Gebe Bilgilendirme Sınıfları”  açılmıştır.

Doğumun nasıl başladığını ve ilerlediğini, doğum sürecinde neler yapabileceğinizi ve doğumdan sonra değişen hayatınızı nasıl kolaylaştıracağınızı uzmanlar eşliğinde öğrenmek, daha pozitif bir hamilelik süreci geçirmek için gebe bilgilendirme sınıflarımıza katılımınızı bekliyoruz. 

  • ET160 (1).jpg
  • ET160 (2).jpg
  • ET160 (3).jpg
  • ET160 (4).jpg
  • ET160 (5).jpg