Sağlık Çalışanlarına Toplu Taşıma Ücretsiz.
26 Nisan 2021

Belediye Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN, beraberinde İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet KARAKAYA ve Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Faruk DAŞDÖNER ile birlikte Isparta Belediyesi’nde yapılan toplantının ardından ortak açıklamada bulundular.
Belediye Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN, “Hepimizin bu mücadelenin içerisinde fedakârca olma zorunluluğumuz vardır. Bizler belediye olarak üzerimize düşen görevi yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Sağlık Müdürlüğümüz ve sağlık personelimiz gecesini gündüzüne katarak bu hizmette en önde. İnsanlarımızın sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatabilmesi için ellerinden gelen tüm gayreti gösteriyorlar. Hiç uyumadan fedakârca yapılan bu mücadele bizleri son derece memnun ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatları ve bu konuya olan hassasiyeti ayrıca Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA’nın fedakarca mücadelesi hepimizce bilinen bir gerçek. Bizlerde şehirlerimizde vazifelerimizi yerine getirmek için mücadelemizi veriyoruz” dedi.
Isparta Belediye Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN, Özel Halk Otobüsleri ile yaptığı görüşmeler sonrasında içerisinden geçtiğimiz şu zor günlerde büyük bir özveri ile insan sağlığı noktasında can siperhane görev yapan yaklaşık 9200 sağlık çalışanın toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanacağını duyurdu. BAŞDEĞİRMEN, “Tüm sağlıkçılarımıza buradan çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.
Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Faruk DAŞDÖNER de, kooperatif olarak bu süreçte Belediye Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN’in talimatlarıyla Korona Virüsün ülkemizde görülmediği tarihlerde halk otobüslerinin dezenfekte edildiğini ve bunun da sürdürüldüğünü dile getirdi. Halk Otobüsleri olarak can siperhane görev yapan sağlık personelinin emeklerini görmezden gelemeyeceklerini ifade eden DAŞDÖNER, “Sayın Belediye Başkanımızın da tavsiyeleriyle sağlık personellerimizin bu süreçte her zaman morallerinin ve motivasyonlarının yüksek olması noktasında bizlerin de karınca kararınca yaptığımız görüşmelerde böyle bir uygulamaya gittik. Tüm devlet, özel hastanelerimizde çalışan personellerimiz idarenin kendilerine vermiş oldukları personel kimlik kartlarıyla tüm araçlarımızdan faydalanabilirler” ifadelerinde bulundu.
Isparta sağlık camiasına verilen destekten dolayı teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet KARAKAYA da, “Isparta ulusalda Sağlık Bakanlığımızın aldığı tüm kararları titizlikle, Sayın Valimizin koordinasyonunda uygulamaktadır. Belediyemizin ve halk otobüsleri kooperatifimizin verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Isparta’da 9200’ün üzerinde kamu, özel, üniversite, eczane, kliniklerde çalışan sağlık personeli olduğunu söyleyen KARAKAYA, “Bunların hepsi sağlık ordusunun bir neferi.  Biz hiçbirisini ayrım yapmıyoruz. Şu an politikalarımız, Sağlık Bakanlığımızın politikalarıyla eşdeğer olarak Isparta’da bire bir uygulanıyor. Bu haberde tüm sağlıkçılarımızı mutlu edecektir.
Belediye ile çalışmamız sadece bu aşamada değil, halka açık olan yerlerde, hastanelerimizde, hastanemizin önüne kurulan çadırda, dezenfeksiyon alanlarında, halka ulaşmamızda, evde sağlık hizmetlerimizde çalışmalarımızda ortak işbirliğimiz devam ediyor. Bunun için de Sayın Belediye Başkanımıza, sağlığa, sağlıkçıya, sağlık hizmetine verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum”  dedi.