Sigara Bırakma Kampanyası
05 Mayıs 2021

Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu’nun (BMYK) 26.01.2021 tarihinde yapılan toplantısında 2021 yılında tüm kesimlerin katılımıyla “Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği” başlatılması kararı alınmıştır. Bununla birlikte Koronavirüs Pandemisini yaşadığımız şu günlerde tütün ürünü kullanımının zararları ve bırakmanın gerekliliği bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Toplumda tütün kullanımını azaltmak ve pasif etkilenimi önlemek amaçlarıyla Mayıs 2021 itibarıyla “BAŞARABİLİRSİN” temasıyla sigara bırakma kampanyası hayata geçirilecektir.

“BAŞARABİLİRSİN” temalı sigara bırakma kampanyasına katılım https://alo171.saglik.gov.tr/ sitesindeki “BAŞARABİLİRSİN” butonu üzerinden ulaşılabilecek, kampanya katılım formu ile bağımlılık düzeyi tespitine yönelik form doldurularak yapılacaktır.

 İlimizde görev yapan kamu kurumu personellerine yönelik sigara bırakma kampanyasına katılım sağlamak isteyen kamu personellerinin en geç 21 Mayıs 2021 tarihi mesai bitimine kadar İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi ile iletişime geçmesi gerekmektedir.