Dünya Yürüyüş Günü Etkinlikleri
06 Ekim 2023

3-4 Ekim günü, Dünya Sağlık Örgütü tarafından bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara ve fiziksel aktivitenin yaşam kalitesine etkilerine dikkat çekmek, yaşamın her alanında ve her yerde (okul, ev, işyeri) toplum genelinde fiziksel aktiviteye katılımı arttırmak, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için “Dünya Yürüyüş Günü” olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda 3-4 Ekim Dünya yürüyüş günü her yıl  tüm Türkiye’de olduğu gibi İlimizde de kutlanmaktadır.

Bu yıl “Dünya Yürüyüş Günü”nde İlimizde Müdürlüğümüz koordinasyonunda Yalvaç İlçesi’nde 5 Ekim Perşembe Günü Saat:11.00’de “Sağlıkla Yaşayan Türkiye” sloganıyla yürüyüş etkinliği düzenlenmiştir. Yalvaç Kaymakamlığı, Yalvaç Belediye Başkanlığı, Yalvaç Emniyet Müdürlüğü, Yalvaç İlçe Tarım Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları, Yalvaç İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları, Yalvaç Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları, Yalvaç Şehit Latif Keçeci Anadolu  Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, Yalvaç Gençlik Merkezi gönüllüleri ve vatandaşların katılımıyla Anlatan Meydanı’ndan başlayıp çarşı boyunca yürüdükten sonra tekrar aynı yerde bitirilmiştir. Etkinlikte fiziksel aktiviteye vurgu yapan döviz ve bez afişler taşınarak toplumda farkındalık yaratılmak amaçlanmıştır. Yürüyüşün bitiş noktasında katılımcılara broşür dağıtılmış, elma ve su ikram edilmiştir.

Diğer ilçelerde de hafta boyunca yürüyüş etkinlikleri yapılmıştır. Müdürlüğümüz tarafından önemli gün ve haftalarda etkinlikler yapılmaya devam edecektir.

  • ET235 1 (1).jpg
  • ET235 1 (2).jpg
  • ET235 1 (3).jpg
  • ET235 1 (4).jpg
  • ET235 1 (5).jpg