1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası
01 Aralık 2023

1-7 Aralık tarihleri ‘112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Acil Sağlık Hizmetleri, ülke genelinde her ilimizin en uç noktalarına kadar yayılmış, 24 saat kesintisiz olarak hizmet veren  bir sistemidir.

Acil Sağlık Hizmetlerinin amacı; 112 acil çağrı hattının aranması halinde acil sağlık hizmeti ihtiyacı bulunan tüm vatandaşlarımıza 24 saat kesintisiz ve ücretsiz olarak hizmet vermektir. Bu hizmet kapsamında çağrının sisteme düşmesi durumunda en kısa sürede hastaya ya da yaralıya ulaşmak, olay yerinde gereken tıbbi müdahaleyi yapmak veya yaralının sağlık tesislerinde hizmet alması gerekiyorsa en yakın sağlık kuruluşuna naklinin gerçekleştirilmesi 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin öncelikli görevidir.  Bu sebeple  “112 Acil ambulansının geçiş önceliğine özen gösterilmesi”  Acil Sağlık Hizmetlerinin kesintisiz sürdürülebilmesi açısından çok önemlidir.

Sağlık sistemimizin en önemli ve hassas noktasında görev alan, insanların hayata tutunma mücadelelerinde yanlarında olan acil sağlık hizmetleri çalışanlarımızın fedakarlıkları, her türlü takdirin üzerindedir. Bu vesile ile 1- 7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutlar ve tüm sağlık personellerimize  teşekkür  ederim.

Isp Acil Sağlık Hizmetleri Haftası.jpg