Üreme Sağlığı Eğitimlerimiz
18 Mart 2024

Anne sağlığını iyileştirmek ve anne ölüm oranını azaltmak amacıyla ilimizdeki eğitimciler tarafından; üreme sağlığı/cinsel sağlık, gebeliği önleyici yöntem, acil obstetrik bakım, evlilik öncesi danışmanlık, gebe sınıfı eğitimleri ve halk eğitimleri yapılmaktadır. Hizmet içi eğitimler ile sağlık personeline güncel, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında bilgi-beceri kazandırılarak standart ve nitelikli hizmet sunumu sağlanmaktadır. Halk eğitimleri ile de toplumu oluşturan kişilerin üreme sağlığı konusunda bilgi ve becerileri geliştirilerek; sağlıklarını koruyabilir ve sağlık sorunlarını çözebilir hale getirilmeleri hedeflenmektedir.

Bu kapsamda Isparta İli Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi, Üreme Sağlığı Merkezi tarafından 2024 yılı Üreme Sağlığı 1. Modüler eğitimimiz, 15 iş günü şeklinde 12 sağlık personeline verilerek tamamlanmıştır. Eğitim sonunda sertifikaları takdim edilmiştir.

Üreme Sağlığı Eğitimimiz ilerleyen zamanlarda da devam edecektir. Emeği geçen eğitimcilerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

  • .
  • .