Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri
25 Ekim 2017

Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri :

         İlk kez 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılında başlatılan KADS (Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı) programı bu sene ana sınıfı, birinci, ikinci ve üçüncü sınıfları kapsamaktadır. Hedef kitlenin artmasından dolayı diş hekimi ve yardımcı personel eğitimi planlandı. İlk eğitim ilçe personeline Müdürlüğümüz ek binasında ilk eğitim, Eğitimci Diş Hekimi Tuğba IŞIDAN tarafından verildi. İkinci eğitim ise merkez birimlerimizde görev yapan personeline yapılacaktır.

         Ekim ayında, Diş Hekimi Birsen Bahar YİĞİT, yardımcı personel Ebe Sadife AYDEMİR ve Ebe Kamile ERDOĞAN’dan oluşan ekibimiz ile merkez köylerimizdeki ilkokullarda KADS çalışmalarını başlattık. 10.10.2017 Salı günü, Sav ilkokulunda KADS çalışmaları yapıldı. Yapılan çalışmalarda; öğrencilerimize ağız-diş sağlığı eğitimi verildi, doğru diş fırçalama teknikleri gösterildi,  sağlıklı ve doğal beslenmenin önemi anlatıldı. Bol süt, peynir, yoğurt gibi kalsiyum içerikli gıdaların alınması, havuç, elma gibi diş dostu mevsim sebze ve meyvelerin tüketilmesi önerildi.

         İlkokul 1. 2. 3. ve ana sınıflarında çürük önleyici flor vernik uygulandı. Bilgilendirici broşür ve dergiler dağıtıldı. Afişlerimiz okul girişlerine asıldı. Tüm ilkokul sınıflarımıza ağız diş sağlığı setleri hediye edildi. 

  • ET8 (1).jpg
  • ET8 (3).jpg
  • ET7.jpg