Isparta Şehir Hastanesi Kabul Süreci Başladı...
26 Nisan 2021

Isparta Şehir Hastanesi Kabul Süreci Başladı...

Isparta Şehir Hastanesi kabul süreci Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar TAFLAN, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Alper CİHAN ve alanında uzman kabul heyetinin katılımıyla start verdi. . 

Kabul süreci Isparta Şehir Hastanesi'nde yapılan bir toplantıyla başladı. Toplantıya  Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar TAFLAN, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Alper CİHAN, Isparta İl Sağlık Müdürü Dr.  Mehmet KARAKAYA, Genel Sekreterimiz Uz. Dr. Hüseyin YAVUZ, Isparta Şehir Hastanesi yapımcı firması AKFEN Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim AKIN, AKFEN Holding Genel Müdür Yardımcısı Uğur KILINÇ, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü'nden alanında uzmanlardan oluşan kabul heyeti, Genel Sekreterliğimizin kabul sürecinde görevli yönetici ve personelleri, Birliğimize bağlı Hastanelerimizin yönetici ve klinisyenlerinden oluşturulan kabul komisyonları ve AKFEN Holding üst yönetimi ve Isparta Şehir Hastanesi'nde hizmet alım alt taşeron firma yetkilileri ve yöneticilerinin katılımlarıyla başladı. 

Toplantı açılış konuşmasını yapan TKHK Kurum Başkanı Prof Dr. Alper CİHAN, Mersin Şehir Hastanesi, Yozgat Şehir Hastanesi'nden sonra Isparta Şehir Hastanesi'ninde kabul sürecine gelindiğini,  bu sürecin kısa sürede tamamlanacağını, en kısa sürede Isparta Şehir Hastanesinin bina  kabulünün tamamlanarak hasta kabulüne başlayacağını belirtti. 

Kabul sürecinde komisyonların çalışma sistemi ile ilgili bilgi veren Alper CİHAN, "özellikle klinisyenlerden ricam polikliniklerinizi, servislerinizi ve hasta takip sürecinizi aksatmadan sürecin tamamlanmasıdır." diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar TAFLAN'da yaptığı konuşmada: Şehir Hastaneleri Projesi  bizleri çok heyecanlandıran, altında imzamın olmasından gurur duyduğum bir projedir. Devlet bütçesiyle yapmış olsaydık 25 yılda sunacağımız hizmeti bu model ile 2-3 yıl içinde gerçekleştirebiliyoruz. , bu projeyle kısa sürede Şehir Hastanelerimiz hayata geçmeye başladı. Artık gariban vatandaşlarımız süit odalarda komforlu bir şekilde sağlık hizmeti almaya başladılar. Yap-İşlet- Devret modeliyle 25 yıl hastaneyi işletecek yapım firmaları 25 yıl sonra ilk günkü bakımı komforu ve medikal donanımıyla hastaneleri devlete teslim edecekler. Bu da devletimiz için önemli bir kazançtır. 

Vatandaştan para alınacağı paralı olacağı gibi söylemlere gelince vatandaşımız Şehir Hastanelerinden aldıkları hizmet için devlet hastanesinde ne işlem yapılıyorsa aynı işlem yapılacaktır. "önce insan" sözü kağıt üzerinde değil hizmetlerle yaşatılacaktır" diye konuştu.

Genel Sekreterimiz Uz. Dr. Hüseyin YAVUZ'da yaptığı konuşmada : "Sağlık Yatırımları Genel Müdürümüz Sayın Kadir Serdar TAFLAN ve TKHK Kurum Başkanımıza ve beraberindeki heyete hoşgeldiniz diyorum. Güzel bir kabul süreci yaşayarak hastanemizi Isparta'mıza kazandırmak için bütün gayretimizle hazırız. Hayırlı uğurlu olasını temenni ediyorum" dedi.

Isparta İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet KARAKAYA'da hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Sağlık Yaırımları Genel Müdürü Kadir Serdar TAFLAN toplantıdan sonra beraberindeki heyet ve AKFEN Holding heyeti ile Isparta Şehir Hastanesini gezerek yerinde tespitler yaptı.Daha sonra oluşturulan kabul komisyonlarıyla ayrı ayrı toplantılar yapılarak görevlendirmeler yapıldı. 

Kabul  sürecinin kısa sürede tamamlanacağı ve hastanenin herhangi bir sıkıntı yaşanmaması durumunda mart ayı içerisinde taşınacağı belirtildi.

DETAY