KAHVALTI ETKİNLİĞİ (8 Mart Dünya Kadınlar Günü)
30 Ekim 2017


KAHVALTI ETKİNLİĞİ

    (8 Mart Dünya Kadınlar Günü)

Aile dendiğinde; öncelikle aklımıza anne, baba ve çocuklardan oluşan bir topluluk gelmektedir. Günümüz aile düzeninde anneler de çalışmakta ve üreten bireyler olarak ailesinin yanın­da yer almaktadır. Üreten bireyler olarak hem annelik görevlerini tam ve eksiksiz bir şekilde ye­rine getirmeye çalışmakta hem de evinin temizliğini, düzenini ve tertibini sağlamaktadır.

Kadınlar, halkın en fedakâr, çalışkan ve üreten bireyler olmasına karşın toplumdan hak ettiği sevgi ve saygıyı yeterli ölçüde görememektedir. Diğer toplumlara bakıldığında hırpalanan, kötü davranılan ve aşağıla­nan birey olan kadın, ülkemizde “ana” olarak yüceltilmiş ve hak ettiği değeri vermeye yönelik bir bakış açısı benimsenmiştir.

8 Mart sadece kadınları anmak, kutlamak, övgüler yağdırmak değil kadın hakları, kadın-erkek eşitsizliği, kadına yönelik şiddet gibi konuların da tartışılması, gündeme gelmesi, kadının değerinin arttırılması yönünde bir bakış açısı geliştirilmesini sağlar. Atatürk’ün de belirttiği gibi “Kadınlarımız, hem annelerimiz, hem eşimiz, dostumuz ve çocuklarımızın anneleridir. Onlara bakmayı, gözetmeyi, kollamayı, koklamayı bilmek gerekir. Onlar, karşılıksız sevginin ete kemiğe bürünmüş halidir.” diyerek kadınlarımıza gereken değeri göstermemiz gerektiği vurgulanmıştır.

 Bu nedenle tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutlamak amacı ile Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Birimi organizasyonunda, Destek Hizmetleri Biriminin desteğiyle “08 Mart Dünya Kadınlar Günü” Kahvaltı Programı düzenlenmiş olup; Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Mehmet KARAKAYA’nın teşrifleri ile Halk Sağlığı Müdürlüğümüz, Merkez Toplum Sağlığı Merkezi, KETEM, Verem Savaş Dispanseri ve Halk Sağlığı Laboratuarında görev yapan tüm kadın personellerimizin katılımları ile kahvaltı etkinliği gerçekleştirilmiştir.

   Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Mehmet KARAKAYA tarafından bu günün önemine binaen yarım gününü özellikle kadın personellere ayırdığı belirtilerek herhangi bir sorun, sıkıntı ya da taleplerinin olması durumunda kendileri ile görüşebileceğini ve aynı zamanda bu gün idari izinli oldukları belirtilerek kadın personeller motive edilmiş olup; 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygı değer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve huzur dolu bir gelecek temenni edilerek program sonlandırılmıştır. 
Detay