Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, yılın hekimlerinin 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.
26 Nisan 2021

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan,yılın hekimlerinin 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

            Cumhurbaşkanlığı külliyesinde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları çerçevesinde; Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan, sağlığa hizmet noktasında gönül veren sağlık ailesinin bütün fertlerine teşekkür ederek; Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet KARAKAYA ile birlikte, İlimizde başarılı hekimler olarak seçilen, Şehir Hastanesinde görevli Uz.Dr. Mehmet SERT ve  Halıkent Aile Sağlığı Merkezide görevli Uz.Dr. Hakan Ziya SATIR teşekkür belgelerini almışlardır.

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan 14 Mart Tıp Bayramı programı kapsamında düzenlenen programda 81 ilden gelen sağlık çalışanlarıyla buluştu.

Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan, programda yaptığı konuşmada, mukaddes ve bir o kadar çileli bir mesleğin temsilcileri olarak sağlık çalışanlarını, Tıp Bayramı vesilesi ile ağırlamaktan ve birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, bütün sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Türkiye’nin dört bir yanında, en ücra yerlerde ve en zor koşullarda insanlara hizmet ürettiklerine işaret eden Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan, “Bununla yetinmiyor, insanların yardım çığlığına kulak vererek, dünyanın dört bir yanında mazluma umut oluyoruz. Her şeyden önce insanlığımızın ve vicdanımızın gereği olarak gece gündüz insanlara hizmet veriyoruz” dedi.

Sağlıkta son 15 yılda Türkiye’nin büyük mesafeler kat ettiğini dile getiren Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan, “Vatandaşımızın memnuniyeti yüzde 75’lere yükselmiş durumda. Gelinen nokta sizlerin eseridir. Başarılı yatırımların, başarılı projelerin yanında bu başarıda, çalışanlarımızın fedakarlıklarının payı büyüktür. Birlikte başarıldı, birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan, sağlık memnuniyetini yüzde 100’lere çıkarmak için, sağlık çalışanlarının şartlarını iyileştirmeyi hedeflediklerini söyledi.   

“Bu kadar fedakarlığa rağmen, bazı kendini ve haddini bilmezler çıkıyor, sağlık çalışanlarımıza karşı şiddete tevessül edebiliyor” diyen Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan, “Bu durum bizi derinden üzmektedir. Yapılan saldırıları kendimize yapılmış sayıyoruz. Sebebi ne olursa olsun şiddeti lanetliyoruz. Daha etkin tedbirleri almak ve sağlık çalışanlarımızın can güvenliğini sağlamak da bizlerin sorumluluğudur” diye konuştu.

  • ET35 (1).JPG
  • ET35 (2).JPG
  • ET35 (5).JPG
  • ET35 (3).JPG
  • ET35 (4).JPG