Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca 3 İlin Sağlık Yöneticileriyle bir araya geldi.
01 Mayıs 2021

Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca başkanlığında, Antalya, Isparta ve Burdur illerinin ele alındığı Bölge Değerlendirme Toplantısı 30 Nisan Cuma günü Antalya’da gerçekleştirildi.

Pandeminin üç ilimizdeki son durumu, aşılama ve filyasyon çalışmaları ve sağlık yatırımları gündem maddelerini oluştururken Bakan Koca toplantısı sonrası basın açıklamalarında bulundu.

İller bazında değerlendirme yapan Bakanımız, “Isparta’da 311 filyasyon ekibimizle mücadeleye devam ediyoruz. Vaka sayısı son bir haftada yüzde 35 oranında azaldı. Yatak doluluk oranımız yüzde 53,1, yoğun bakım doluluk oranımız ise yüzde 70,4. Isparta 65 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılanma oranı yüzde 84.” ifadelerini kullandı.

Bakan Fahrettin Koca, Antalya, Isparta ve Burdur’a sağlık alanında yapılan yatırımlar hakkında da bilgilendirme yaparken; İlimize sağlık yatırımları olarak 50 yataklı Şarkikaraağaç Devlet Hastanesi ek binası, 50 yataklı Yalvaç Devlet Hastanesi ek binası ile Aksu ilçemize Entegre Hastane yapılacağı müjdesini verdi. Bakan Koca ayrıca, daha önce yatırımları tamamlanan Isparta Şehir Hastanesi, Eğirdir, Sütçüler, Keçiborlu, Uluborlu, Senirkent, Gelendost, Yalvaç ve Şarkikaraağaç hastanelerinin yeni binaları ile hizmet vermeye devam etmekte olduğunu belirtti